Metabolizma Hızımı Nasıl Artırabilirim?

Metabolizmamızı nasıl hızlandırırız neler yapabiliriz diye bana çok sorular geliyor.Canım arkadaşlarım kilo verme veya kilo alma hızını tükettiğimiz besin miktarı yada fiziksel aktivemiz kadar metabolizma hızımızda çok önemlidir.

Bu nedenle Metabolizma hızı ne kadar yüksek ise diyet süreçlerimiz çok daha mutlu bitecektir.Yani beklediğimiz sonuçlara ulaşma hızımızda okadar yüksek olacaktır.

Sizlere bir tiyo fısıldayayım mı canım arkadaşlarım.Metabolizma hızını artıran temel unsur kas kütlemizi artırmaktan geçiyor yani ne kadar çok hareketli olursak o kadar çok kasa sahip olabilirizyani metabolizması hızlı vücüdunda yağ kütlesi az olan insanlardan olabiliriz.

Yani hareketsizlikte metabolizma hızlanması beklemeyin.Bütün gün oturarak çalışıp eve arabanızla eve gelip televizyon karşınızda oturuyorsanız hiiç metabolizmam hızlansın diye beklemeyin.

Hareketli olmak yani kas kitlesini artırmak demek 24 saat boyunca daha çok kalori yakabilmek demektir.

Sizlere metabolizmanızı artırmanızı kolaylaştıracak birkaç öneri..

Yukarda anlatmaya çalıştıklarımı hatırlayarak bu önerilerimi de yaşamınıza ilave edebilirsiniz arkadaşlarımYani ilk önce hareketli olmak enerjimizi doğru kullanmak en önemli olan.Sonrasın da ise

1. Kahvaltıyı atlamayın, düzenli beslenin ve ara öğün tüketin

2.Su tüketimini arttırın.

3. Kalsiyum ve protein içeren gıdaları eksik etmeyin

4. Yeşilçay içmeyi alışkanlık edinin

5. Baharatlar kullanın özellikle acı biberi tabağınızdan eksik etmeyin.

 

Bunları dahada artırabiliriz. Sizler için en doğal yollardan metabolizmanızı hızlandıracak kürler hazırladım biliyorsunuz.

Bilmeyenleri davet edelim tüm doğal kürlerim Youtube/seher akgül kanalımda.. Bekleriz efendim..

 

(Visited 247 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..