Metabolizmamızı Nasıl Hızlandırırız?

Merhaba canım arkadaşlarım sabit halde iken vücudun harcadığı enerjiye metabolizma hızı denir.Son dönemlerde evlerde kalmamız bizi bu sabit halde daha çok tuttu.Ve metabolizmamızvücut yağlarını yakacak hızına ulaşamadı.

Peki canım arkadaşlarım aldığımız kilolardan ve hareketsiz yaşamımızdan metabolizmamız yavaşlamış durumda.

Metabolizmanın yavaşlaması bizleri yorgun, halsiz ve bitkin hissettirmektedir.

Metabolizma hızlı çalıştığında ise  daha hızlı kalori yakımını sağlar ve bu da kilo kontrolümüzü sağlar. Metabolizmanın hızını artırmak için gün içerisinde egzersiz yapmak ve metabolizma hızlandıracak detokslar yapmak önemlidir.

Böylece vücutta biriken toksinleri, yağları ve atık maddeleri arındırarak metabolizmayı hızlandırırız.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Neler Yapılabilir

-Metabolizmanın  çalışmasını vücuttaki herhangi bir rahatsızlıkta etkileyebilir.Kullanılan ilaçlara,hormonal dengeye, yaşam tarzınaçok dikkat etmeliyiz .

-Egzersizler metabolizma hızındaçok etkilidit.Ayrıca vucütta kas kitlesini artırmak metabolizma hızınıda artırmak demektir.

-Her sabah günü bir bardak su içerek başkatmak metabolizma hızına olumlu etki eder.Beden sağlığı ve metabolizma hızının düzgün çalışması için bol  suya ihtiyaç vardır.

-Gece boyunca yemek yenmediği için uzun süren açlık metabolizmazı vücudu korumak adına yavaşlatmaya başlar. Bu nedenle Kahvaltı en önemli öğündür ve asla atlanmaması gerekir.

-Baharatların  metabolizmaya etkisini uyguladığımızkürler ile hep birlikte deneyimliyoruz canım arkadaşlarım. Gün içerisinde tüketebileceğiniz baharatları mutlaka yiyeceklerinizde ,içeceklerinizde kullanmalısınız.

-Kahvenin metabolizmayı hızlandıran ve konsantrasyonu arttırıcı etkisi artık hepimiz biliyoruz . Miktarı ve sıklığına dikkat edilerek gün içinde şekersiz olarak mutlaka tüketmelisiniz.

Metabolizmanızı hızlandıracak ve yağ yakımını en yüksek seviyeye çıkaracak Seher Akgül Fit Consept Tarçınlı Kahvemiz artık sizlerle olacak , üretimiz başladı ve yakında da satışa sunulacak canım arkadaşlarım.

Sağlıklı ve mutlu olun.

(Visited 227 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..