Metabolizmanızı Harekete Geçirmek İçin Uyandırın

METABOLİZMANIZI CANLANDIRIN VE HAREKETE GEÇİRİN

Merhaba canım arkadaşlarım bahar mevsimiyle birlikte kilolarımıza odaklanmaya başladık.Tabiki konumuz kilolar olunca aklımıza gelende metabolizmamız oluyor. Kilomuz fazla ise bunu metabolizmamızın yavaş olmasına bağlarız, haksızda sayılmayız bu konuda.

Yiyeceklerimizle aldığımız besinlerin enerjiye dönüştürülmesi ve bu enerjiyi kullanabilma kapasitesi olarak tanımlayabiliriz metabolizmayı. Tıkır tıkır işleyen bir metabolizmanız varsa besinleriniz kolaylıkla yakılır ve kullanılır, Metabolizmanızda işlev sıkıntısı varsa aldığımız besinler yeterince yakılıp kullanılamazlar ,geride ise kullanılmayan enerji ve yağ olarak depolanırlar işte bu durumda kilo aldınız canım arkadaşlarım.

Metabolizma hızını neler etkiler?

Metabolizma hızını etkileyen çok şey var canım arkadaşlarım, Erkek olmanız ve genç olmanız metabolizmanızın hızı ile sizi bir adım öne geçirir.

Hareketli bir yaşam, kas kütlenizi artırır bu durum ise metabolizma hızını yükseltir yani ne kadar hareketli iseniz o kadar sağlıklı metabolizmaya sahip olursunuz.

Uykusuzluk, menapoz, düzensiz beslenme, eksik sıvı alımı metabolizmayı olumsuz etkiler ve çok yavaşlatabilir. İşte bu durum da kilo almanıza sebep olur.

Metabolizmayı hızlandırmanın yolları nelerdir ;

Kas Kütlenizi Arttırmalısınız

Sağlıklı Öğünler Düzenleyin

Yeşil çayın Mucizesine İnanın

Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Baharatlar kullanın

Hareketli Olun Mutlaka Egzersiz yapın

 

(Visited 222 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..