Modern Tıbba İlham Veren Bitkiler

Yüzyıllardır yapımı ilginç, ev yapımı birçok ilacın iyileştirmede ki gücünü deneyimleyerek yaşamış olan insanoğlu modern üretim standartlarına ne kadar ters düşse de ev yapımı bitkisel ilaçlardan , bitkisel kürlerlerden hiç vazgeçmemiş ve çok faydalanmışlardır.

Evet canım arkadaşlarım sizlerinde bildiği  faydalarını saymakla bitmeyen bu bitkileri tanıyalım..

  • Fasulye yaprakları tahtakurularını uzak tutuyor

Fasulye yapraklarının üstündeki  mikroskobik iplikçikler tahtakurularını yakalayarak öldürüyor yani zararlı böcekler için kapan görevini yapıyor.

  • Sarımsak

Sarımsağın antibakteriyel bir silah olduğu aynı zamanda virüslerin yayılmasında önleyici bir rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır Ve ananennelerimizn onayından da geçmiştir. .

  • Kurbağalar

Kurbağaların derileri antibakteriyel bir salgıyla kaplı olduğu ve bu salgının kurbağaları rutubetli yerlerde gelişen patojenlerden koruduğunu iddia ediliyor.Hatta kurbağa derisinde patojenlere karşı savaşabilecek içeriğe sahip 76 farklı kimyasalın olduğu bulunmuştur.

  • Bal

Balın en değerli takviye besin olduğunu hepimiz biliyoruz canım arkadaşlarım ayrıca balın ülser ve yanık gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığını ve yatmadan yarım saat önce yenilen balın öksürme sıklığını azalttığını ve tedavi sürecini hızlandırdığı da bilinmektedir.

 

  • Soğan

Soğan, birçok ev yapımı ilacın reçetesinde sağlam bir yere sahip.Soğan C vitamini, sülfürik bileşenler, flavonoidler ve fitokimyasal maddeler açısından en zenginr kaynak niteliğinde.
Fitokimyasallar, bilindiği gibi kanser, diyabet ve kalp hastalıklarından koruyucu  bileşenler içerir bol bolsoğan tükatelim canım arkadaşlarım.

 

  • Zencefil

Zencefilin sadece soğuk algınlığına karşı etkin bir ilaç olduğunu düşünürüz; ancak zencefil en çok mide bulantısının tedavisinde etkili olduğunu ve  kalın bağırsak iltihabına iyi geldiğini ve kolon kanseri riskini azaltabileceğide bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

 

 

(Visited 86 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..