Mucize 5 Bitki ile Beyninizi Canlandırın..

Canım arkadaşlarım mucize 5 bitki ile beyninizi canlandırın.. Beyninize çok iyi gelecek ve zihninizi canlandıracak .Uzmanlarca onaylanmış lezzeti ile de mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz bu bitki ve baharatları birlikte tanıyalım..

Unutkan mısınız, dalgın bir zihniniz mi var ,bunlar zamanla can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor. Bu kadar ilerletmeden beslenmeniz ile bu durumu kontrol altına beslenmemiz içerisine dahil edeceğimiz bu baharatlar ve bitkiler ile hem beyin sağlığınızı güçlendireceksiniz hem de yiyeceklerinizi daha da lezzetli hale getireceksiniz.

Beyne iyi gelen  besinler :

Zencefil: Bazılarımızn asla vazgeçemediği, mutfağından eksik etmediği, bazılarının ise kokusu ve görüntüsünden dolayı hep mesafeli olduğu, son yıllarda faydasının bilinirliği artan ve basit bir karın ağrısından tutunda demans ve Alzheimer hastalığının tedavisine kadar faydalanılan doğal ilaç olarak da kabul edeceğimiz bir bitki.

Zerdeçal:  Zerdeçalı yemeklere katarak, çaylarını hazırlayarak veya yoğurtla karıştırarak tüketebilirsiniz.Bağışıklıığı güçlendirmesi,hastalıklardan koruması uzamanlarca kanıtlanmış olup  faydalarından yararlanmak için tüketiminde eğer bir özelsorununuz yoksa doktor onayı almanız gerekmiyorsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.Zerdeçalın beyninizi güçlendirerek Alzheimer den korumaktadır.

Adaçayı: Adaçayı , depresyon ve stres düzeyinin azaltılmasından, Alzheimer olan yaşlı erişkinlerde öğrenmeye katkıda bulunuyor. Sağlıklı bireylerde ise hafızanın gelişmesine destek sağlıyor.

Tarçın: Tarçının faydaları arasında en önemli olanlardan biri de Alzheimer ve Parkinson gibi nöro dejeneratif hastalıklarda ilerleyişi yavaşlatır ve hastalığı yavaşlatmaktadır. Ayrıca motor duyusal aktiviteleri ve nöronların sağlığını koruması ile Parkinson hastalığına karşı koruyucudur.. Hafızayı güçlendirerek bilişsel fonksiyonları destekleyip çevresel etkilere duyarlılığı artırır.

 

Biberiye: Biberiye özleri fenolik bileşikler içermektedir bu özelliği ile beynin nöronlarında meydana gelen bozulmaları önler. Bu nedenle alternatif tıpta, Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.Orta ve üzeri yaşlarda hafıza gelişimini destekler ve beyin hücrelerinin ölümünü de engeller.

 

(Visited 120 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..