Ramazanda Mutlaka Tüketin Uzun Süre Tok Tutuyor.

Merhaba canım arkadaşlarım Ramazanda Uzun süre tok tutan yiyecekler hepimizin ilgi odağı ! Öyleyse buyrun ramazanda mutlaka tüketmenizi önerdiğim iki muhteşem besin..
Oruç tutanlar için beslenme ve yaşam şeklinin değiştiği bir ay , yeterli, dengeli ve kaliteli beslenme olabilmesi için iftar ve sahur öğününü atlamamak gerekir.

Tok tutan besinlerden yumurta ve kefirin tüketimi ramazanda mutlaka sahurda tüketilmelidir..

Kefir, yağ içeriği sebebiyle mide iç çeperini koruyucu bir katmanla sarar ve midenizi korur

Yumurta protein bakımından en zengin besindir. 1 yumurta yaklaşık 35-40 gram ete eş değerdir. Yumurtanın ete göre iki önemli üstünlüğü vardır. Bunlardan birisi A vitamini içermesi, diğeri ise doymamış yağ içermesidir.

Sahur öğününde 1 bardak kefir,1 yumurta, bir miktar tam yağlı beyaz peynir, tam tahıllı ekmek, koyu yeşil yapraklı sebzeler (tere, roka gibi) ve bunlara ek olarak 1 orta boy taze mevsim meyvesi bulunabilir.

Canım arkadaşlarım , İftarda abartılı besin tüketerek kilo alımına sebep olabilirsiniz aman dikkat . Bu şekilde düzensiz beslenme metabolizmanızı yavaşlatır . İftar sofranızda çeşitli yiyecekler olması her besin gurubundan bulunması az az tüketildiğinde daha dengeli beslenmiş olacaksınız.

İftar sofralarının vazgeçilmezi olan çorba ile ana yemek arasında mutlaka 10 dakika ara olmalıdır . Bu şekilde tokluk hissi sağlarsınız ve  daha az miktarda ana yemekle doyarsınız.Bu şekilde vucut metabolizmanızın düzenini bozmadan orucunuzu tutar ve ramazanı kilo almadan tamamlarsınız

Sağlıklı ve sevgi dolu olun.

 

(Visited 152 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..