Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Merhaba canım arkadaşlarım ,Muz severmisiniz..

Cilt için hem de vücut için oldukça faydalı bir meyve olan muz içeriğinde çok değerli besin maddeleri taşırken,bilinmesi gereken bir diğer önemli konu da muz kabuğunun  inanılmaz faydalarıdır.

Evet arkadaşlarım muz meyvesini yiyip kabuklarını çöpe atmak artık yok Bundan sonra nuz kabuğundan nasıl yararlanabiliriz ve nelere faydalıdır hep birlikte öğrenelim

  • Muz Kabuğu İle Sivilceleri Yok Edin
  • Kırışıkları Minimum Düzeye İndirin

Muz kabuğu içeriğinde anti-aging yeteneğine sahip önemli bir antioksidan olan luteinden bulunmaktadır. Muz kabuğu cilde sürülerek kullanılabilir bu şekilde  cilde doğal bir ışıltı verir ve nemlendirir.

  • Cilt Lekelerini Onarır.

A, C, E ve B vitaminler barındıram nuz kabuğu, cilt için harikalar yaratır . Cildinizdeki lekeleri hızlı bir şekilde tedavi etmeye yardımcı olur. Ayrıca yüksek orandaki antioksidan içeriği ile de siyah noktaların azalmasına da yardımcı olur

  • Siğilleri Ortadan Kaldırır.

Muz kabuğunun faydalarının içerisinde en ikginç olanı ise siğilleri tam manasuyla eritip yok etmesidir.Nuz kabuğu siğilin sebep olduğu virüsle savaşmada çok etkindir.

  • Böcek ve Sivrisinek Isırıklarını Giderir

Muz kabuktaki polisakkarit bileşenler sivrisibek veya böcek ısurdığında oluşan iltihaplanmayı ve şişmeyi durdurmak amacıyla cildin hücrelerine derinlemesine nüfuz eder ve bir kaç dakika içinde tedavi eder.

  • Göz Altı Torbasını ve Şişlikleri Büyük Oranda Azaltır.

Muz kabuklarındaki yüksek potasyum içeriği, göz altı şişliklerini ve torbalarını ortadan kaldırmakta çok etkilidir.Bununla beraber bu maddenin nemlendirici özelliği olması göz altında oluşan morlukları da azaltılmaktadır.

  • Diş lekelerini yok ederek dişleri bembeyaz yapıyor

Sitrik asşt diş veyazlatnada en etkin maddedir ve bu muz kabuklarında oldukça yüksek dozda bulunmaktadır.Nuz kabuklarını diş yüzeyindeki lekeleri temizlemekte ve parlatmakta kullanmalısınız .Ayrıca dişleri güçlendiriyor ve inci gibi bembeyaz olmasınıda sağlıyor.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

 

 

(Visited 226 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..