Patatesin Cilt Güzelliğindeki Etkileri

Merhabalar canım arkadaşlarım mutfağımızın vazgeçilmezi patatesin kullanımında bin bir çeşit uygularız. Kızartmasından ,cipsine kadar tüketmeyi seveni çoktur. Peki canım arkadaşlarım cildiniz için kullanmayı, günlük cilt bakımınıza dahil etmeyi düşündünüz mü?

Diyet yaparken hiç önermediğimiz patatesin içeriğinde karbonhidrat olması dikkatli tüketilmesi gerektiğiniz de size hatırlatıyordur.

A, B, C vitaminleri, fosfor, potasyum, karbonhidrat, kalsiyum ve magnezyum içeriği yönünden oldukça zengin olan patates antioksidan özelliğe de sahiptir. Patatesin suyunu tüketmek cildimiz zararlı toksinlerden arındırır ve cildimizin sağlıklı, canlı bir görünmesine yardımcı olur.

lukecoutinho

Cildimizde 25 yaşından sonra kırışıklıklarımız artmaya başlar ve cilt bakımımız daha bir önem kazanır. İşte bakımınızda patates suyunu her gün bir pamuk ile cildinize nazikçe sürdüğünüzde cildimizin daha canlanıp kırışıklıkların azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Cildimizde oluşan lekeler için ise her gün soğuttuğumuz patates suyunu gene pamuk ile cildimize uygulamalıyız.

Bazı günler uykusuzluktan, yorgunluktan veya aşırı stresten göz altlarımızda veya göz çevremizde koyu halkalar oluşur ,işte bunun içinde patates suyuna batırılmış pamuklar şifa olacaktır. Patates suyuna bir miktar zeytin yağı eklenerek göz çevrelerine sürüldüğünde kaz ayaklarını inceltecek hatta kurtulmanızı sağlayacaktır

Kış aylarında ki soğuk havanın sert etkileri cildimizi kurutabiliyor ve bazen kremler, nemlendiriciler fayda etmeyebiliyor işte en doğalından bir takviye sizlere canım arkadaşlarım her gün 1 bardak patates suyu içmek vücudunuzun su ihtiyacınızı karşılar ayrıca toksinlerden de arınmasını sağlar.

Cilt rengini açmak veya cilt rengini dengelemek içinde kimyasal barındırmayan doğal bir  renk açıcıdır, patates suyuna birazda limon suyu eklendiğinde cildimizin koyu bölgelerinde daha etkili olacaktır.

Bir bardak patates suyunun günlük tüketilmesi ile hücre yenileyici ve tedavi edici etkisi ile yaşlandırmayı geciktireceği uzmanlarca açıklanmış.

Yaz aylarının yaklaştığı günlerde sizlere şimdiden önerimiz olsun, güneşte fazla kaldığınız da cildinizin yanık ve yanması durumunda patates suyunu pamuk ile cildinize kompres şeklinde uygulayabilirsiniz, güneşten yanmış cildinizi çok rahatlatacak ve ferahlama hissi sağlayacaktır.

Sağlıklı ve Mutlu Olun..

(Visited 234 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..