Pirinç Maskesiyle Güneş Lekeleri Ve Sivilce Lekelerinden Kurtulun

Cilt Lekelerinden , Sivilcelerimizden Pirinç Maskesi ile Kurtulabiliriz.

Merhabalar canım , Bugün sizlerle güzel bir cilt maskesi yapacağız, güneş lekeleri, akne izleri, hamilelik lekeleri bazı yaşlanma lekelerini dahi azaltacak müthiş bir maske tarifimiz var.

Cilt Beyazlatan Maske Malzemeleri

Maskemiz de süt kullanacağız biliyorsunuz süt cildi hem beyazlatıyor hem besliyor nem dengesine katkı sağlıyor, arkadaşlar zaten içerisinde süt olan bütün maskelerin beyazlatma özelliği vardır.

Diğer malzememiz limon arkadaşlarım, limon asidi en güçlü olan meyvelerden bir tanesi, meyve asitleri  cilt rengi açma konusunda şüphesiz en başarılı meyve limon arkadaşlar, 

Evet malzemelerimizden bir diğeri ise Elma sirkesi canım arkadaşlarım, Elma sirkesinin cilt temizliğine inanılmaz etkileri var. Cildimiz temizlemek için en doğal ve en etkili malzeme elma sirkesi ,bir pamuk ile maskemizden önce cildimizi elma sirkesi ile temizleyeceğiz.

Tabii ki renk açma söz konusu olunca bizim değişmez malzememiz pirinç unu arkadaşlar.  Gerçekten bu maskeyi ilk yaptığımızda bile etkiyi fark edeceksiniz canım arkadaşlarım.

Bir de karbonat kullanıyoruz veya  Bir paket hamur kabartma tozu arkadaşlar 

Cilt Beyazlatan Maske Yapılışı

Maskemizin yapımı çok kolay , hemen elinizde limonu sütünüzü ve diğer malzemeleri birleştirerek nefis bir maske yapacaksınız arkadaş.

Malzemelerimizin miktarlarını videomuzda net bir şekilde sizlere anlatıyorum canım arkadaşlarım lütfen izleyin ve diğer püf noktaları da öğrenerek bu maskeyi cildinize uygulayın.

Cildi hassas olan arkadaşlarıma ben bu maskeyi kesinlikle önermiyorum , Çünkü kabarmalar kızarmaları olabilir hassas ciltler maalesef birçok şeyi tepki gösteriyorlar.

Maskemizi iyice karıştırıp kıvam aldığında cildimize hemen sürüyoruz ve çok fazla maskemizi bekletmeyeceğiz Çünkü maskemizi hazırlarken limon ve karbonat  bir reaksiyon oluşturuyor ve köpürme oluşuyor ,İşte bu köpürme gözeneklerimizin içini temizleyecek. cildimizin gözeneklerinin içinde biriken Yağ kir toz bütün bunları kabartacak temizleyecek arkadaşlar.

Ve  önemli bir husus Lütfen bu maskeyi cildinize beş dakikadan fazla tutmayalım. Ve maskemizi cildimize Gece uyguluyoruz ve kesinlikle  beş dakikadan fazla cildimizde bekletmiyoruz.

Maskeyi cildimizden çıkarırken çok güzel bir şekilde duruluyoruz , bir yüz yıkama jeliniz varsa beyaz sabun fark etmez bununla da bir güzel yıkayıp durulayıp o şekilde Yatın uyuyun kıymetli arkadaşlarım

Haftada iki kez yapabilirsiniz,  cilt hassasiyetleri değişebiliyor, sizin cildiniz çok hassas ise bunu birazcık su ile karıştırıp sulandırarak da kullanabilirsiniz.

Maskemizi düzenli uygulamaya devam ederseniz mutlaka Güzel sonuçlar alırsınız unutmayın gibi 5 dakika dan sonra  mis gibi yıkayın  ve geceleri uygulayın.

Maske tarifimizi ve daha birçok güzellik ,zayıflama bilgileri kürler ,detokslar bulabileceğiniz Youtube/Seherakgül kanalıma mutlaka uĞrayın. Kanalıma abone değilseniz abone olup bu tür videolu maskelerin devamından haberdar olmak için bildirim ziline de tıklamayı Unutmayın beni Instagram‘dan da takip edebilirsiniz

Kendinize çok ama çok iyi bakın sizleri çok seviyorum .

(Visited 141 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..