Porselen Gibi Bembeyaz Bir Cilt İçin Patates Maskesi

Herkese sevgiler canım arkadaşlarım bugün yine sizlerle birlikte evde bulunan malzemelerle en doğalından ve en faydalısından müthiş bir maske yapacağız .

Maskemizin amacı ciltteki o pütürleri ,pürüzleri gidermek ,akne izleri ,sivilce izleri ve pürüzlü cilt yapısına karşı en doğal yöntemlerle savaş açmak..

Evet canım arkadaşlarım maskemizin tüm yapılış detaylarını videomda bulabileceksiniz,Önce videomuzu izleyin sonrasında sizlerde hazırlayın.

Videomuzda temizlik, peeling ,beyazlatma ve buz uygulamalı bir işlemler bahsediyorum tüm bu sistemler cildimiziçin çok önemli.

Malzemelerimiz

  • Patates
  • Pirinç Unu
  • Yarım Limonu Suyu
  • 3 Yemek Kaşığı Süt
  • 1 Tatlı Kaşığı Türk Kahvesi Telvesi

Yapılışı..

Patatesi rendeleyelim yada katımeyve sıkacağından geçirelim .Hem suyunu hem posasını kullanacağız.

Ve pirinç unu kullanacağız arkadaşlar pirinç unu beyazlatma özelliği var , patatesin zaten beyazlatma ve gözenek sıkılaştırma özelliği var . Şimdi öncelikle size temizleme toniği hazırlayacağız.

Yarım limonun suyu ve 3 yemek kaşığı kadar süt kullanacağız.

Limon tek başına hassas ciltlere zarar verebilir  Limon ve sütle hazırladığımız temizleme toniğini bir pamuk yardımıyla cildimize hafif hareketlerle uygulayalım gözenekleri önceden temizleyelim. Çünkü bütün maske uygulamalarından önce kesinlikle temizlik gerekiyor arkadaşlar.

Evet Patatesin ve Limonun suyunu çıkardık

Şimdi sizlerle birlikte önce peeling uygulamasını anlatıyorum.Arkadaşlar bir tatlı kaşığı Türk kahvesi kullanıyoruz, burada içtiğiniz kahvelerden kalan telveleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Patatesin posasını kahve telvesi ile karıştırıyoruz.

Bununla cildimizi temizleyeceğiz burun kenarları, alın bölgemizde oluşan yağlanmaları, yanaklarımızı çene altında oluşan yağlanma ve siyah noktaları güzelce temizleyebiliriz.

Cildimizi hafif hafif masaj yaparak temizliyoruz. Hem bu esnada cildinizdeki kan dolaşımını artırmış oluyoruz ve cilt yüzeyine kan geliyor ve besleniyor cildinize bu işlemi günlük ya da haftalık uygulayabilirsiniz

Şimdi geçelim maskemizin diğer aşamasına.. Burada sadece patates suyu Pirinç unu ve birazcık da süt kullanıyoruz.  Evet şimdi pirinç unu da ilave ediyorum patates suyunun hepsini koymadım burada ayrı bir uygulama size göstereceğim şimdi bir miktar patates suyumuz da bir miktar pirinç unumuzu maske yapıp 20 dakika bekletip ılık suyla durulayın

Bütün patates suyunu karışımın içerisine ilave ederek ayrı bir uygulama daha yapacağız sizlerle  güzel bir akışkan bir burada malzeme oluşturuyoruz Sütümüzü de ilave ediyoruz buzdolabında donduracağımız pamuk pedler elde edeceğiz ve günlük olarak cilt bakım rutinimize ekleyeceğiz bu pamuk pedleri arkadaşlar

Müthiş cilt beyazlatıcı ve ciltteki kusurları giderici doğal mı doğal bir karışım oldu, buzdolabı poşeti doldurun ve bu şekilde pamuk pedlerden alın elinize bu karışımın içerisine batırın ve poşetinin üzerine bırakın ve katlayarak buzdolabının buzluğuna kaldıralım  buzlukta dondurduğumuz bu pamuk pedleri her gün gece yatmadan önce çıkarıp 15-20 dakika hafif hafif cildimizde gezdirip daha sonra hiç yıkamadan yatabiliriz arkadaşlar

Cildiniz  bundan çok fayda görecek,  4 günlük bakım pamuklarımızı hazırladık fayda görmeniz dileklerimle kıymetli arkadaşlarım

Anlamadığınız kafanıza takılan bir yer olursa ya da ilave etmek istedikleriniz olursa fikirlerinizi lütfen belirtmekten çekinmeyin içten yorumlarını bekliyorum .Allah’a emanet olun.

(Visited 363 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..