Sağlıklı beslenme düzeninde bitki çayının yeri

Merhaba canım arkadaşlarım

Beslenme listelerimizin sağlıklı olabilmesi için kahvaltıların, ara öğünlerin ve akşam saatlerinin vazgeçilmezi bitki çaylarını mutlaka ekliyoruz değil mi . Çünkü bitki çayları vücudun sıvı ihtiyacını karşılayan, beslenmeyi destekleyici vitaminler ve mineraller bulunduran, rahatlatıcı ve canlandırıcı etkilerinden yararlanmalı ve yaşam kalitemizi dahada yükseltmeliyiz. Biz sağlıklı ve güzel ir yaşamı kesinlikle hak ediyoruz.

Şimdi hep birlikte bitki çaylarının insan vücuduna faydaları nelerdir bakalım.

Bitki Çayları Metabolizmayı Hızlandırır

Yeşil çay, siyah çay ve beyaz çay olarak bulabileceğimiz bitki çayları, içeriğindeki kafein ve EGCG maddeleri sayesinde metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye sahiptirler. Hızlı bir metabolizma daha hızlı kalori harcamamızı sağladığı için kilo verme sürecini de çok hızlandırmaktadır ve daha enerjik hissetmememize yardımcı olmaktadır.

Sindirim sisteminin düzgün çalışmasında etkilidir.

Tüm bitki çaylarının fermente olmuş olanları sindirim sistemini dengeleyici ve düzenleyici bir etkiye sahiptir.  Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi ile şişkinliklerin engellenmesine ve yağların parçalanmasına bitki çayları çok etkilidir yemeklerden sonra tüketerek bu etkiyi artırabilirsiniz canım arkadaşlarım.

Cildinizi tazelenir ,pırıl pırıl ve daha genç görünmenizi sağlar.

Bitki çayları içeriğinde bulunan polifenoller ve kateçinler sayesinde derinin elastikiyetini artırır. Ayrıca vücudun sıvı ihtiyacını karşılar böylece, cildinizin nem dengesinin ayarlanmasına ve daha genç görünmenizde etkili olur.

Ayrıca içeriğinde bulunan antioksidanlar cildin yaşlanma belirtilerinin ve kırışıklıkların azalmasını sağlar ve daha genc ve parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Bitki çaylarının vücudumuza başka bir faydası ise kan şekerini düzenler

Stres hormonu olarak bilinen kortizol hormonunun salgılanmasını azaltan bitki çayları, kan şekeri dengesinin ayarlanmasına yardımcı olur.

Kortizol hormonu miktarının düşmesi ile, kan şekerinin dengelenmesi ile ciltteki belirtilerinin azalması , kırışıklıkların giderilmesi ve bel bölgesindeki yağlanmanın azaltılması konularında oldukça etkili ve başarılıdır.

Metabolizmayı hızlandıran bitki çayları, Açlığı bastırma ve tok tutma özelliği sayesinde kilo kontrolünüzde sizin en büyük destekçiniz olacaktır.

Beslenme planlarınıza dahil ettiğiniz bitki çayları sizin metabolizma hızınızı düzenleyerek, kilo kontrolünüze kadar birçok pozitif destek sağlayacaktır.

Birçok çeşitte bitki çayı mevcut canım arkadaşlarım. Dilediğinizi seçebilir soğuk veya sıcak olarak keyifle tüketebilirsiniz. Benimde çok severek tükettiğim bir bitki çayını da size önermeden geçmeyeyim .Satın almak isterseniz buradan tıklayıp alabilirsiniz.

Çok severek tükettiğim Trex Tea Karışık Bitki Çayı hakkında bilgilenmek için bu yazımızı da mutlaka okuyun canım arkadaşlarım

Trex Tea Karışık Bitki Çayı

 

(Visited 602 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..