Sağlıklı Yaşam Alışkanlıkları Edinmelisiniz..

Sağlığımız yerinde olduğu sürece hayallerimiz umutlarımız herzaman geşeceğimiz belirleyebilir.Atalarımız nekadar doğru demiş “herşeyin başı sağlık” diye..Özellikle yaşadığımız bu pandemi sürecinde beden ve ruh sağlığımız ne kadar güçlü olursa okadar güçlü çıkarız bu sınavdan..Her zaman ruh ve beden sağlığımızı güçlü tutacak ,bağışıklığımızı güçlendirecek alışkanlıklarımız olmalı.Bu alışkanlıklardan bir kaç örnek konuşalımmı..

Su içmek organlarımızın daha sağlıklı çalışmasını sağlar..

Organlarımızın düzenli çalışabilmesi  bizim ne kadar sağlıklı olduğumuzun göstergesidir.Bunun için günde en az 2 litre su içmek gerekir.Vücudumuzun gün içinde su kaybetmesini su içerek telafi etmeliyiz.Vücudumuzun yakıtıda su dur bunu iç unutmayalım..

İyi bir uyku bedenimizi dinlendirir..

Gün boyu yaşanılan stres,sevinç,üzüntü gibi birçok duygu değişimleri hem bedenimizi hemde zihnimiz yorar.Bedenimiz bu yorgunlugun giderilmesi gerektiğini belli bir saatten sonra bize belli eder..Bu durumda uyku düzeni vücudumuzun dinlenmesini sağlarız ve güne motive ,iyi bir ruh hali ile başlarız.

Bedeninizin ve zihninizin sağlıkla yola devam edebilmesi için egzersiz

Günlük hayatın yoğunluğu hem zihnimize hem bedenimize yük bindiririr.Bu yüklerden kurtulmak için düzenli egsersizler çok etkilidir.

Pandemi döneminde açık havada spor yapamıyor olsak da online programlar ile evimizde egsersizlerimizi düzenli olarak yapabiliriz.

Yiyeceklerimiz bedenimizi düzgün çalıştıracak besinler olmalıdır.

Bedenimizin sağlıklı olmasını istiyoruz değilmi o halde en çok da beslenmemize önem vermeliyiz.Fast food besinlerden doymuş yağlardan uzak durmalıyız.

Antioksidan besinlerle hücrelerimizin yenilenmesinde yardımcı olmalıyız..

Gülmekten asla vazgeçmeyelim..

Günün yoğunluğu yanında yaşanılan stresler kan dolaşımını yavaşlatır ve damarlarımıza zarar veriri.Tüm yorgunluklardan ve stresten gülerek kurtulabiliriz.Gülme sırasında salgılanan maddeler kalp sağlığımızı koruru aynı zamanda ruh sağlığımıza da kalkan görevi görür.

(Visited 80 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..