Uzun seyahate çıkarken tüketebileceğiniz atıştırmalıklar…

Merhabalar canım arkadaşlarım, yaz tatili için uzun yolculuklar döneemindeyiz ve bir çoğumuz şu an yollardayız. Bu bağlamda konumuz tabikii ,Uzun seyahate çıkarken tüketebileceğiniz atıştırmalıklar olmqlı değilmi.

Evet uzun yol için hazırlık yaparken  kilitli bir poşette kuru üzüm, dut, kayısı, ve ceviz, fındık, badem gibi kuru yemişleri yanınıza alarak kısa veya uzun süreli yolculuklarınız da sağlıklı bir atıştırmalıklara sahip olabilirsiniz.

Sizlere farklı bir önerimde uzun sürecek seyahatleriniz için  öncelikle vitamin ve mineral ihtiyacı için, yanınıza meyve almanız olacak.

Sevdiğiniz meyvelerden kayısı, şeftali, nektarin, kiraz veya çilek gibi seçiminize uygun bir tercihler yapabilirsiniz.

Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek için veya  yaz tatili için yapılacak uzun yolculuklarda yolcuların yanında taşıyacağı sağlıklı atıştırmalıklar, yolda midenizi rahatlatacak hem tok tutacak hem de kan şekerini dengeleyecektir böylece rahat ve keyüfli bir yolcuşuk yapabileceksiniz canım arkadaşlarım.

 

LİFLİ BESİNLER UZUN SÜRE TOK TUTAR

Yolculuk sırasında mide bulantısı yaşayanlar sizleri unutmadık ,mide  bulantısını önleyecek atıştırmalıklardan tam tahıllı kraker ve galetalar tüketerek bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

 

Yolculukta vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak için seyahat edenlerin yanlarına meyve almanızı öneriyoruz. Ayrıca kepekli, çavdarlı ve tam buğday gibi unlardan yapılmış tahıllı bisküviler lif ihtiyacını karşılayacak sağlıklı bir seçenek olacaktır.

Bu tarz yiyecekler yanında ayranla birlikte tüketildiğinde de daha uzun süreli tokluk sağlayacaktır.

Sıcak havalarda serinlemek için asitli içecekler yerine maden suları gibi içeceklerin tüketimi, terlemeyle kaybedilen elektrolit kaybını karşılamak için tercih edilebilir. Tokluk sağlaması için de süt, ayran gibi içecekler tüketilebilir.

Seyahat sırasında yolcuların yanında taşıyabileceği sağlıklı, pratik ve doyurucu atıştırmalıkların başında oldukça tok tutacak domates, salatalık, yeşillik, avokado ve tam tahıllı ekmek ile yapılacak sandviçleri yol boyunca keyifle tüketebilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu Olun.

(Visited 20 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..