Vücudunuzun Verdiği Sinyallerin Şifresini Çözün

Hepimiz ayrı bireyleriz canım arkadaşlarım tabiki hepimizin bedenide farklı ve bedensel istekleride çok farklı.Herkes kendi bedenini iyi tanıyıp isteklerini algilaması ise herkes için çok kolay birşey değil.Bu bilince ulaşabilmek bedenimiz tanımayı istemekle başlar.

Bedensel isteklerimizi çoğu zaman birbirine karıştırabiliyoruz.Örnek veririrsem sizlere,susuzluk issi çoüunlukla açlık hissi ile karışabiliyor,enerji eksikliği ise zayıf bir beslenmeden kaynaklanabiliyor.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için vücudumuzun verdiği sinyalleri çözebilmeliyiz.

Bu sinyallerin ne olduğunu anlamak,vücudunuz sizden ne istiyor bulabilmek için kendinize uygun bir beslenme, egsersiz vs rutin oluşturabilmek için önerilerimize kulak verin.

Stres her insanı çok farklı etkiler,Bazen vücudumuzda kronikleşmeiş ağrılar,zor nefes alma,yorgunluk,kilo alma,keyifsizlik gibi deneyimlenebilmektedir.Sizlerde bu tür hisleri ,duygusal gerilimleri hissediyor ve hayatınızı etkiliyorsa bu stresten kurtulma zamanınız gelmiş demektir.

Bunun için en asit olarak güne bir bardak su içerek başlayın,derin derin nefesler alarak gerilimleriniz azaltın,ve günlük egsersizleri hayatınızda rutin haline getirin.Ve günü yavaş yaşayın dostlarım.

Hareket kapasitemizi sınırlayan sorunlar yaşarız değilmi.Kas krmapları,ağrılar,tutulmalar vs..Sizinde bu tür sorunlarınız varsa geçiştirmek yerine bazı değişiklikler yapmalısınız.

Tabi yukarda da söylediğim gibi hayatınızda rutin olmalı egsersizler,bol hareket.yok ben sıkıntıya gelemem mi diyorsunuz öyleyse güzel bir dans ile kardiyo yapabilirsiniz.sokaklardaki hızlı gezintiniz tüm kaslarınız hareket ettirecektir.Yani kendiniz zorlamaya gerek yok ki keyifli halede getirebilirsiniz.

Kavrama da,zihninizi kıvrak tutmada,zorlanmamı yaşıyorsunuz,Kendiniz sersemgibi olmuş,unutkan mı hissediyorsunuz ,odaklanmakta zorluk mu var tamam hemen paniklemeyin.Gürültüden uzak durarak yada en aza indirerek,karışıklıkları gidererek,vücudunuzla bağ kurarak nefes çalışmaları yaparak meditasyonlar yapabilirsiniz.Bu sekilde hem stresi azaltırsınız hem beyninizi korur ve güçlendirirsiniz.

Metabolizma nın sinyalleri nedir diye en önemli konuya geldik canım arkadaşlarım.Vücuttaki şişkinlikler,hormonlardaki dengesizlikler,karbonhidrat krizleri,birtürlü verilemeyen kilolar işt bunlar metabolizmanın iyi çalışmadığının sinyalleridir.

Bu sinyaller genel olarak kısaca sizlere hatırlatmaya çalışrıklarım ,herkes kendi vücudunu iyi tanıyıp onunla bağını koparmadan yaşamına devam ettiğinde her sinyali kolayca anlayıp ona göre davranacaktır.Ben sizlere güveniyorum.Sizlerde bunu en doğal yollardan kolayca başabilirsiniz.

Beslenmenize önem vererek,vücudunuzu her zaman hareketli ve dinamik tutarak ve hepsinden önemlisi ruhunuzu mutlu ederek en güzele ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve Mutlu olun.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..