Yağ Yakımını Destekleyen Besinler

Kilo verme konusunda hep bir arayış içindeyiz Ve hepimizin isteği az çabayla çok güzel sonuç elde edebilmek,kısaca hep bir mucize peşindeyiz.Her istediğimiz yerken yağlarımız yansa aksa girse,hiç kilo almasak ..

Ama size kötü bir haberim var Kilo verdiren mucize tek bir besin yok.

İyi haber ise kilo kaybetmenizi destekleyecek mucizevi içerikli besinler var..

İşte sizlere yağ yakımını hızlandırabilecek mucizevi içerikli 6 besin…

  1. YUMURTA; Çok değerli protein kaynağı olan yumurta, kas yapımını destekler ve yağ yakımını sağlar, obezite ile savaşır.
  2. SÜT-YOĞURT; Bel çevresindeki yağlanmanın en büyük düşmanıdır yoğurt, kalsiyum içeriğiyle vücuttaki fazla yağlarla savaşır.
  3. KARA BİBER-KIRMIZI BİBER; Vücudun kan dolaşımını hızlandırarak ısısının artmasına neden oluyor.Vücut ısısı ne kadar artarsa yağ yakımı da o derece hızlanıyor.
  4. BAKLAGİL/FASULYELER;Baklagiller yönünden zengin bir diyet araştırmasında önemli derecede yağ kaybı, daha düşük kolesterol, daha düşük kan basıncı ve daha yüksek enerji üretimi oranı gibi sağlık açısından olumlu gelişmeler görülmüş..
  5. HİNDİSTAN CEVİZİ; Orta zincirli yağ asitleri yönünden zengindir ve metabolizma hızınızı arttırıcı etki gösterir.
  6. YEŞİL ÇAY; Yeşil çayın fermentasyonu ile siyah çaya dönüştürülmesi sırasında yapısal özellikleri değişikliğe uğruyor. Bu nedenle siyah çayın yanında yeşil çay içme alışkanlığı edinmek önem kazanıyor.
(Visited 305 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..