Yağ Yakmayı Hızlandıracak 7 Tavsiyem Var

Vücudumuzun yağ oranını artıran unsurların başında düzensiz beslenmek,iyi dinlenememek,hareketsiz kalmak gelir ki bunlarda istemeyeceğimiz bit görüntümüz olmasına sebep olur.Tam da bu durumda yapmamız gereken metabolizma hızımızı  ve kas kütlemizi artırmak yani vücut yağ oranını ideal seviyelere çekebilmemiz gerekmektedir.

İşte bunun için sizlere yağ yakımını hızlandıracak 7 tavsiyem olacak..

Protein miktarını arttırın

Protein alımını  önemseyin canım arkadaşlarım, kilo verme ve kas kütlesini korumak açısından çok önemlidir. Öğünlerinizde yüzde 40 oranında protein değeri yüksek besinler tüketmeye özen gösterin. Bu şekilde daha hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz.

Yeşil çay tüketimini çoğaltın 

Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Günde en az 2 defa yeşil çay içerek yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz. Yeşil çay günlük kalori yakımında da etkilidir.

Dairesel antrenmanlar yapın

Gün içerisinde 20-30 dakikalık kardiyovasküler veya HIIT antrenmanlar ile yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz. Egsersiz hareketlerinizin  dairesel hareketler ile vücudunuzun yağlı bölgelerini hedeflemesine dikkat etmelisiniz.

D vitamini alın

Vücudunuzun her gün en az 30 dakika güneş görmesine ihtiyacı vardır.Biliyorsunuz güneş ile D vitamini depolanır vücuda ve yağ yakımını arttırmak için D vitaminine ihtiyacı vardır.Bunun yanı sıra günlük beslenme rutininizde de D vitamini almaya özen gösterin.

Bol bol su için

Yağ yakmanın en önemli kurallarından biri de günlük olarak bol su tüketmenizdir. Günde en az 3 litre su içmeye dikkat edin. Bu sayede metabolizma hızınız ortalama yüzde 30 oranında artacak ve yağ yakımınız da  hızlanacaktır.

Sağlıklı yağlar tüketin 

Sağlıklı yağların tüketimi yağ yakımını hızlandırmakta çok etkilidir. Balık, avokado, zeytinyağı, fıstık ezmesi ve ceviz gibi Omega-3 bakımından zengin  besinleri tüketerek günlük yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.

 

 

(Visited 335 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..