Yoğurdun faydaları nelerdir?

İçerisinde Kalsiyum,B6,B12 vitaminleri,riboflavini , potasyum ve magnezyum bulunan insan sağlığı için çok faydalı bir  Besin olan Yoğurt sütü bir yoğurt kültürü ile fermente ederek elde ederiz.

Yoğurdu yüzlerce yıllar insanlar severek tüketmektedirler,Çok besleyici olan yoğurt düzenli olarak tüketildiğinde insan sağlığna çok çeşitli faydaları vardır.

Bakalım yoğurdun faydaları nelerdir? Yoğurt neye iyi geliyor? İşte bilinmesi gerekenler

YOĞURDUN FAYDALARI

Yoğurdun insan sağlığı açısından faydalarından bazıları şunlardır:

Yoğurttaki probiyotikler polen ve diğer alerjenlere karşı olan reaksiyonu azaltabilir.

Yoğurt bağışıklık arttırıcı etkilere sahiptir ve  T hücrelerinizi veya enfeksiyonla savaşan hücreleri daha güçlü ve daha aktif hale getirdiği kanıtlanmıştır.

Yoğurt yediğinizde vücudunuza sindirimi düzenli tutmak için çalışan sağlıklı bakteriler oluşur böylece hem kabızlık hem de ishal ile ilgili sorunları az yaşamanıza yardımcı olabilir.

İnsanların yaşadığı hastalıkların çoğu diyabet, Crohn hastalığı, kanser ve kronik yorgunluk sendromu gibi iltihaplanma ile ilgilidir. Yoğurdun probiyotik bakterileri vücuttaki iltihabı azaltmaya ve bu hastalıklarla ilgili riskleri veya etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Yoğurt tam bir protein kaynağıdır, yani vücutta kas ve diğer dokuları oluşturmak için gerekli tüm amino asitleri içerir.

Yoğurt, kemik sağlığında büyük rol oynayan vitaminler ve mineraller bakımından zengindir. Düzenli olarak tüketilmesi osteoporoz riskini azaltabilir.

Yoğurt, “iyi” HDL kolesterolü artırıp, kan basıncını düşürürü dolayısıyla kalp sağlığına fayda sağlar.

Diyabetik olan hanımlarda Candidaya bağlı vajinal enfeksiyonlar yaygın olarak görülür. Düzenli ve Günlük olarak yoğurt tüketimi vajinal sistemin pH seviyelerini düşürür böylece  candida enfeksiyonlarını önler.

Yoğurt tüketerek vücudunuzun sağlıklı olmasına sizde yardımcı olun..

Sağlıklı ve huzurlu güzel günler dilerim..

(Visited 162 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..