Yoğurdun Faydaları

Sağlığımıza olan faydaları zengin mineralleri ve içerdiği vitaminler sayesinde olan yoğurdu soframızdan eksik etmeyelim.Her yaştan insanın tüketmesi gereken bu besin sütün laktik asit fermantasyonu sonucunda elde edilmektedir.

Yüksek protein seviyesi sayesinde doyurucu ve kas gelişimini de destekler.Bu nedenle çocukların düzenli olarak yoğurt tüketmesi çok önemlidir.

Peki, yoğurdun faydaları nelerdir? İşte saymakla bitmeyecek kadar çok yararı olan yoğurdun faydaları…

YOĞURDUN FAYDALARI NELERDİR?

-İçeriğindeki protein sayesinde kasları güçlendiriri,içeriğindeki kalsiyom sayesinde kemik gelişiminede katkıda bulunur.

-Potasyum, fosfor, iyot, çinko, A, E ve B vitaminlerini içermesi sayesinde kötü kolesterol ve kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu özelliği vardır.

Yoğurdun suyunu dökmeyin!Çok zengin mineraller ve vitamin kaynağıdır.

Günlük tüketim miktarını süt,peynir tüketimine göre kişi kendisi ayarlamalıdır.

Menapoz dönemindeki kadınların kemik sorunlarının tedavisinde ve engellenmesinde çok büyük destektir.Bu dönemlerde az yağlı ev yapımı yoğurt tüketimini bolca yapmalıdırlar.

Yoğurtta bulunan yararlı bakteriler bağırsak florasını düzenler ve hareketliliğini artırır.Ayrıca kalın bağırsaktaki toksin maddeleri emerek dışarı atılmasını sağlar.,

Kolestrol seviyesini düşürür,Kan şekerini dengeler..ve yüksek kan basıncı riskini azaltır.

Bağışıklık sistemi güçlendirmek için en önemli besinlerdendir ve günde en az 3-4 porsiyon tüketilmesi hastalıklar ve enfeksiyonla savaşarak vücudumuzu güçlendiririr.

(Visited 112 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..