YÜzdeki Lekeleri Yok Eden Yoğurt Maskesi/Çok Kolay ve Çok Etkili

Cildimizde Renk Dengesi Önemli ,Yüzdeki Lekelenmeleri Yok Eden Yoğurt Maskesi Yapıyoruz.

Merhaba arkadaşlar bugün yine sizlerle birlikte çok güzel bir maske yapacağız cildimizdeki lekeleri yok edecek müthiş etkili bir kür olan yoğurt maskesi yapacağız .

Ciltteki kahverengi lekeler için özellikle güneşin oluşturduğu, yaşlanma etkisi ile oluşan kahverengi lekeler, cilt tedavileri sonucunda oluşan lekeler, akne izleri, sivilce izleri bu sorunlardan herhangi bir varsa cildinizde doğru yerdesiniz canım arkadaşlarım.

Cilt lekelerini yok etmek için birçok yöntemler var arkadaşlar kimyasal peeling yöntemleri, cildi soyma yöntemleri , kimyasallarla yapılan cilt açma yöntemleri gibi. Bunlar hem masraflı işler hem de zahmetli.

Bizler evimizde bulunan yoğurt, karbonat ve şekeri kullanarak harika bir maske yapacağız. Maskemizin videosunu da izlemeyi unutmayın videomuzda tüm püf noktaları uygulama kurallarını da bulacaksınız.

Yoğurt Maskesi Malzemelerimiz.

Evet yoğurt çok besleyici cilt için özellikle içerisinde bulunan hayvansal kaynaklı proteinler gözeneklerimizi besliyor, cilt yapısını destekliyor, cildin nem oranı nem dengesini sağlayarak bize gerçekten güzel bir cilt bakımı sağlıyor. Ayrıca nişasta kullanacağız nişastanın renk açma özelliği var buğday nişastası veya pirinç nişastası da olur fark etmez  arkadaşlar.

Elma sirkesi ve  bir miktar şeker ve karbonat kullanacağız .

Burada sadece yoğurdu tatlı kaşığı ölçüsünde olacak Diğerlerinin hepsini bir çay kaşığı ölçüsünde kullanacağız canım arkadaşlarım.

Yoğurt Maskesi Yapımı.

Hemen maskemizi yapımına geçelim ,önce maskemizin videolu anlatımını da mutlaka izlemenizi ve tüm püf noktalarını öğrenmenizi öneriyorum.

 Bir kase içerisine aldığımız Yoğurdun üzerine bir çay kaşığı nişasta, 1 çay kaşığı karbonat,1 çay kaşığı da elma sirkesi  koyduktan Sonra güzelce maskemizi karıştırıyoruz arkadaşlar

Cildimize uygulamadan önce elma sirkesi ile cildimiz temizliyoruz ve sonrasında maskemizi cildimize sürüyoruz. Arkadaşlarım en az 1 ay Haftada 2 kez bu maskeyi yaparak cildinizde gözle görülür bir değişime ulaşabilirsiniz ,Duru bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz ama lütfen düzenli devam edin arkadaşlar

Maskemizi güzel bir şekilde bir fırça yardımıyla veya parmaklarımızda da olur güzel bir şekilde cildimize dağıtalım ve sürdükten sonra yarım saat, Eğer vaktiniz yoksa en az 20 dakika cildimizde bekletelim .Sonrasında ılık suyla cildimizi güzelce yıkayalım arkadaşlar, sonrasında Kullandığınız bir nemlendirici krem sürerek uyuyabilirsiniz.

Maskemizi tercihen geceleri cildinize uygulayın, fırsatım olmuyor ise tabii ki gündüz de uygulayabilirsiniz.

Sizler Youtube/seherakgül  kanalım da bulunan diğer sağlık güzellik ve bakım videolarını da göz atmalısınız. Kanalıma abone değilseniz lütfen abone olun Sizleri de bizlerle birlikte görmekten büyük mutluluk duyacağım. Kendinize çok iyi bakın güzelliklerle kalın 

(Visited 1.455 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..