Zerdeçallı Sütün Mutlaka Bilmeniz Gereken Faydaları.

Merhaba canım arkadaşlarım bir çok kürümüzde zerdeçal kullanıyoruz ve size kısaca faydalarını anlatıyorum. Zerdeçalın kullanım alanı sizin tercihinize göre değişebilir. Bugün süt ile kullanımında ortaya çıkan muhteşem bileşenin faydalarını konuşalım olur mu.. Haydi toplanın başlayalım..

Süt kalsiyum deposu bir besin ,zerdeçal ise doğal  antibiyotik bu iki özellik bir araya gelince ortaya muhteşem faydalar çıkıyor.

Peki, bakalım birlikte zerdeçallı sütün faydaları nelerdir?

Zerdeçal antienflamatuar özelliği ile vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir ve  kronik rahatsızlıkların oluşmasını önler.

Zerdeçallı süt, antioksidan değeri yüksek bir içecektir. Bu özelliği sayesinde serbest radikaller ile mücadele eder ve  hücrelerin bütünlüğünün korunmasında önemli rol oynar.

Zerdeçal aynı zamanda doğal bir ağrı kesicidir.
Artrit ve migren başta olmak üzere ağrılara iyi gelir
Eklemlerin ve kasların esnek kalmasını sağlar. Romatoid artritt şişkinliklerine iyi gelir dolayısıyla romatizma hastaları için ideal bir içecektir.
Adet kramplarına ve sancılarına çok iyi gelir.

Zerdeçallı süt soğuk algınlığı ve üst solunum yolu rahatsızlıkları semptomlarını azaltır. Astım, bronşit, boğaz ve bademcik iltihabı gibi rahatsızlıkları iyileştirici etkisi vardır
Zerdeçal ve süt bir araya geldiğinde Vücudu ısıtır ve ciğerdeki tıkanmaları açarak öksürük sorununu kısa sürede çözümler

İyi bir kalsiyum kaynağı olan zerdeçallı süt osteoporoza karşı doğal bir ilaçtır
Kemiklerin esnek ve güçlü kalmasına yardımcı olur.

Zerdeçallı süt cildin parlak ve canlı olmasını sağlar ve  cilt kızarıklığını ortadan kaldırır.
Ciltteki ince kırışıkları yok eder, sivilce lekelerini yok eder. Egzamaya iyi gelir. Cildin erken yaşlanmasını önler.

Zerdeçallı sütün kanı temizlemesi vücuda sağladığı en önemli faydalardan biridir.. Bu sayede kan yenilenir.
Kanı inceltmesi ile lenf sistemi temizlenir ve alyuvarlardaki sorunları ortadan kaldırır.

Zerdeçallı süt karaciğer detoksu yaparak karaciğerin yağlanmasını önler ve karaciğeri temizleyerek karaciğerin fonksiyonlarında iyileşme sağlar.

Sindirim Sistemini İyileştiren zerdeçallı süt düzenli tüketilirse hazımsızlık, şişkinlik gibi sorunları ortadan kaldırır, mide hastalıklarından ülser ve mide şişkinliklerine iyi gelir. Kolite karşı etkilidir.

Güzel Bir Uyku Çekmenize Yardımcı Olur
Zerdeçallı sütün en rahatlatıcı yararı ise canım arkadaşlarım yatmadan önce içilen bir bardak zerdeçallı ılık süt ile kaliteli bir uykuya geçiş yapabilirsiniz.

Zerdeçallı süt kilo verme sürecinizde en büyük destekçiniz olabilir. Metabolizmayı hızlandırarak vücutta depolanan yağların parçalanmasını sağlar. Düzenli tüketildiğinde ise vücutta yağ birikmesini önler. Tok tutarak açlık hissini yok eder. Alerjik sorununuz yok ise diyet süreçlerinize zerdeçallı sütü ekleyebilirsiniz.

Evet cenım arkadaşlarım zerdeçallı sütün saymakla bitiremeyeceğimiz faydaları yanında zerdeçal ve süt yan etkileri olayan ürünler olmasına rağmen alerjen besinlerdir. Kullanırken kendinizin alerjen geçmişinizi iyi bilmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 326 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..